آگاه‌سازی‌ها
پاک‌کردن همه

پیکان

1 ارسال‌
1 کاربران
0 Reactions
90 نمایش‌
Ario
 Ario
(@ario)
عضو محترم Registered
عضو شده: 1 سال قبل
ارسال‌: 11
شروع کننده موضوع  
 

خودرو پیکان یکی از محبوب ترین خودروهای تولید شده در ایران است و تا سال های اخیر همچنان در بازار خودرو ایران حضور دارد. تاریخچه پیکان به سال های ۱۹۶۷ تعقیب می شود که شرکت خودروسازی ایران خودرو به منظور تولید یک خودروی سبک و اقتصادی برای بازار داخلی، پروژه توسعه خودروی پیکان را آغاز کرد.

اولین مدل پیکان با نام "۱۳۰۰" در سال ۱۹۶۷ معرفی شد و در طی دهه های ۷۰ و ۸۰ به یکی از محبوب ترین خودروهای تولید شده در ایران تبدیل شد. پیکان با موتور ۱۳۰۰ سی سی و قدرت ۵۲ اسب بخار و گیربکس دستی ۴ سرعته به بازار عرضه شد. این خودرو به دلیل طراحی ساده و اقتصادی، قیمت مناسب و قابلیت تعمیر آسان، بسیار محبوب شد.

در سال ۱۹۸۲، پیکان با نام "۱۴۰۰" با موتور ۱۴۰۰ سی سی و قدرت ۶۲ اسب بخار معرفی شد. این مدل با گیربکس دستی ۵ سرعته و گیربکس اتوماتیک ۳ سرعته عرضه شد. در سال های بعدی، مدل های مختلفی از پیکان با موتور های ۱۶۰۰ و ۱۸۰۰ سی سی و گیربکس دستی ۵ سرعته و گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته تولید شد.

در سال ۲۰۰۵، پیکان با نام "صنایع ملی خودرو" با قیمت بسیار مناسب و موتور ۱۶۰۰ سی سی و قدرت ۷۲ اسب بخار و گیربکس دستی ۵ سرعته و گیربکس اتوماتیک ۴ سرعته معرفی شد. این مدل پیکان با طراحی به روز و امکانات بیشتر، بازار خودرو ایران را به خود جلب کرد.

اما در سال های اخیر، با ورود خودروهای خارجی و تحریم های اقتصادی، تولید پیکان به شدت کاهش یافته است و اکثر خودروهای پیکان در بازار خودرو ایران، خودروهای دست دوم هستند. با این حال، پیکان همچنان یکی از خودروهای محبوب تولید شده در ایران است.


   
نقل‌قول
برچسب‌های موضوع
اشتراک:
پیمایش به بالا